עדינות התכשיט הוא חלק בלתי נפרד מיופיו - שמרו עליו כדרך חיים.

כיצד נגן ונשמור על התכשיטים שברשותנו מפני נזקי הסביבה?!..


_._._._._._._._--- ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ---_._._._._._._._


כולנו יודעים שלמוצרי כסף יש נטייה להשחיר במוקדם או במאוחר, אך יש כמה טיפים שכדאי לזכור בכדי שמוצר הכסף יישאר נקי, ישמור על צבעו ושצורתו לא תפגע.

כדאי ורצוי מאוד למנוע מתכשיטים לבוא במגע עם מים, בין אם התכשיט הוא מצופה כסף או זהב ובין אם הוא כסף טהור 925 ואפילו זהב טהור.

כך או כך, מים עלולים להשחית לכם את התכשיט, בתכשיטים מצופים כסף או זהב הציפוי מתקלף די במהירות תחת זרימת מים ובתכשיטים מכסף טהור 92.5 התכשיט אף עלול לאבד מהברק הטבעי שלו ואף להשחיר, למעשה  מים הם גורם מספר אחת להשחרה בתכשיטים מכסף טהור! כך שבכל מקרה, משתלם להרחיק תכשיטים ממים*.

בכדי לשמור על מבנה התכשיטים ושלמותם: רצוי מאוד להסיר לפני השינה את כל התכשיטים שענדנו במשך היום כדי שלא ישרטו, יקרעו או התעקמו בעודנו ישנים ללא יכולת לשים לב לכל תנועותינו., ואל לנו להתעצל בדבר, הרי אחרי הכול, כל יום אנו עם בגדים שונים שמתאימים לתכשיטים שונים.. ומלבד העובדה שהתכשיטים נשמרים כך באופן הטוב ביותר, גם הרבה יותר נח לישון כשהתכשיטים אינם ענודים על גופנו.

תכשיטים מזהב טהור אינם ניזוקים משהות במים אך בהחלט עלולים להינזק כתוצאה משהייה תחת זרם מים חזק משום שהוא יכול לשרוט אותן.

וכמובן צריך לזכור: תכשיט מכסף טהור 92.5 שהשחיר ניתן לנקות עם חומר מיוחד שמנקה כלי כסף; אולם יש לדעת שלאחר שמנקים תכשיט מכסף בדרך הזו התכשיט נהיה פחות חזק ופחות איכותי כשמדובר בטבילת התכשיט בחומר.

_._._._._._._._--- ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ---_._._._._._._._

כנסו לכתבה מעניינת בנושא:

 תעשיית הכסף - שוק תכשיטי הכסף המקומי מגלגל מאות מיליוני שקלים בשנה, חלק מהסוחרים מנסים לעבוד עלינו. מכון התקנים מציע בדיקה חינם לתכשיטים!

כנסו לכתבה שבקישור וגלו פרטים חשובים, מפתיעים ופרקטיים בכדי לוודא שהתכשיט שרכשנו הנו אמתי וטהור באמת כפי שמובטח לנו בזמן הרכישה.

שרשרת כסף 925 "זמן שלכת"שרשרת כסף טהור 925 "עץ הזרקורים"שרשרת תליון כסף 925 "דרך הרים זרקורים"


_._._._._._._._--- ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ---_._._._._._._._

 

_._._._._._._._--- ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ---_._._._._._._._

--------------~~~~~--------------